• ثبت نام کنید و با کد تخفیف 222 یک دوره را تهیه کنید.

از سخنرانی رایگان به سخنرانی های پولی

  • بدون دیدگاه

قرار سخنرانی با حقوق عبارت است از تعهدی که سخنران نمی‌پذیرد سخنرانی کند و دستمزد دریافت نماید. سخنرانان می توانند از راه های مختلفی به جز پول، دستمزد بگیرند: از قبیل قراردادهای اضافه، راهنمایی های شغلی یا دریافت خدمات و محصولات مشتری. دلایل محکم بسیاری وجود دارد که سخنران باید کارش را با سخنرانی «بدون دستمزد» آغاز کند. اکثر سخنرانی ها در دنیا بدون هیچ دستمزدی اجرا می شوند. بدیهی است که فواید زیادی برای سخنرانی بدون دستمزد وجود دارد، و الا افراد زیادی آن کار را انجام نمی‌دادند. خیلی از شرکت ها، بیمارستان ها و موسسه های حقوقی مدیر ها را برای اجرای چنین سخنرانی هایی آموزش می دهند. نتایجی که از این کار کسب می‌کنند عبارت است از: اعتبار، تبلیغات و روابط عمومی خوب.

در اینجا فواید بیشتری از سخنرانی‌های «بدون دستمزد» را بیان می‌کنیم: هیچ کس در هیچ زمینه ای کار خود را از اول مانند یک استاد آغاز نمی کند. همه ما احتیاج به تمرین و غالباً کمک یک مربی بزرگ داریم. آبراهام لینکلن چندین بار داستانی را در مورد یک هیزم شکن قهرمان توصیف کرد که می‌گفت: «اگر من ۸ ساعت وقت داشته باشم که یک درخت را قطعه قطعه کنم، ۶ ساعت آن را به تیز کردن تبر می‌پردازم.» مسلماَ مهمترین راه تیز کردن مهارت های سخنرانی و محتوای برنامه برای قرارهای سخنرانی با حقوق این است که مطالب خود را در برابر مخاطبان حاضر، تمرین کنید.

بسیاری از سخنرانان حرفه ای موفق، در ابتدا با ارائه برنامه‌های بدون دستمزد برای باشگاه های خدماتی، خود را برای سخنرانی آماده کرده‌اند. پیشنهاد می کنیم بیشتر وقت‌ها به دنبال مشاوره با یک مربی خوب و مطمئن باشید. اما از آن گذشته، هیچ کس نمی تواند مشاوره‌ای عاقلانه تر از خودتان به شما بدهد. یک ضبط صوت تهیه کنید. آن را به کمربند تان ببندید و میکروفون آن را به یقه لباس تان وصل کنید. هر سخنرانی ای را که اجرا می‌کنید ضبط کنید تا بتوانید با دقت واکنش مخاطبان را در مورد هر داستان یا هر نکته گوش کنید.

ببینید مخاطبان چه واکنشی نشان می‌دهند. به درون خود مراجعه کرده و صادقانه پاسخ تماشاچی ها را نسبت به مطالب خود تجزیه و تحلیل کنید. اگر مخاطبان وقتی شما داستان خنده داری تعریف می کردید، نخندیدند شاید به خاطر این بوده که کلمه ای نامفهوم بوده است. شاید تلفظ شما واضح نیست. شاید شما داستان را آنطور نپرداخته اید که مخاطب بتواند نکته آن را در یابد. ممکن است داستان را آنگونه در ذهن خود مجسم نکرده اید که بتوانید آن را در تالار ذهن مخاطب به نمایش در آورید.

اکثر شرکت های بزرگ دریافته اند که اگر مجریانی را به سوی مردم بفرستند تا درباره محصول یا صنعت شان به آنها آموزش دهند، به بازاریابی فوق العاده و مزایای حسن شهرت دست پیدا می‌کنند. هزاران مرکز سخنرانان «غیرتجاری درون‌سازمانی» وجود دارد که از مجریان برای انتشار این موضوع که چگونه محصول یا خدمات آنها می تواند به جامعه یاری دهد استفاده می کنند. معروفترین این مراکز، دانشگاه‌ها، دفترهای نمایندگی دولت، بیمارستانها و خدمات عمومی هستند. بیشتر وقت ها می توانید پس از سخنرانی، به عنوان یک سخنران بدون دستمزد، کتاب را به امضای خود رسانده و بفروشید. بسیاری از کتابفروشی‌ها و کتابفروشی های دارای کافی شاپ، سخنرانان را به مهمانی های امضای کتاب دعوت می کنند.

اگر شما راجع به موضوعی سخنرانی کنید که برای شغل یا حرفه مخاطبانتان مفید باشد، سخنرانی بدون دستمزد یکی از بهترین راه های به دست آوردن مشتری برای آینده است. ممکن است شغل سخنرانی حرفه ای خود را با سخنرانی های رایگان شروع کنید تا از کار یا حرفه خود تبلیغ کنید. بسیاری از شغل ها با این روش تقویت شده اند. بعضی وکلا برای مخاطبان در مورد، چگونه از گواهی صحت وصیت نامه اجتناب کنیم، یا چگونه از دادگاهی شدن شرکت خود به خاطر اخراج غیر قانونی کارمندان جلوگیری کنیم، سخنرانی می کنند.

یک جراح پلاستیک، وقتی در سازمان های فروش درباره روش های جراحی جدید برای بهبود بخشیدن به ظاهر افراد را سخنرانی می‌کند، از اسلایدهای قبل و بعد برای توضیح دادن استفاده می کند. وقتی یک نفر از میان مخاطبان سخنرانی بدون دستمزد تان به سوی شما می آید و می پرسد دستمزد شما برای مراسم آنها چقدر خواهد بود، این بدان معناست که خوب کار کرده اید. پیشنهاد نمی کنم این امور را برای ایجاد فرصت‌های قرار سخنرانی در یک مراسم انجام دهید. آنها را بیازمایید و ببینید کدام یک را بیش از همه می‌پسندید:

اول-  در معرفی نامه مکتوبی که آماده می کنید و با خود می آورید تا معرفی کننده شما بخواند، این گونه مطالب را تمام کنید:

(اسم خودتان) لطف کرده و موافقت نموده اند که امروز پس از برنامه بمانند تا با کسانی که برای مراسم آینده خود دنبال سخنران می‌گردند، صحبت کنند. حالا به من کمک کنید تا از (اسم خودتان) از (محل اقامت یا نام شرکت خود) خوش آمد گویی کنم.
دوم- در طول برنامه یکی دو بار یادآوری کنید که مخاطبان من هفته پیش در فلان شهر این داستان را خیلی دوست داشتند.

یا ماه پیش وقتی در فلان جا سخنرانی می‌کردم …..  این کار به مخاطب القا می‌کند که شما حرفه ای هستید( طبیعتاً شما به مسائل اشاره خواهیم کرد که صحت دارند)

سوم- از برگ‌های نظر سنجی استفاده کنید.

چهارم- در سخنرانی خود مطالبی را وارد کنید که تماشاچی ها دوست دارند به خانه ببرند و حفظ کنند. مثلاً یک قطعه شعر را با صدای موزون بخوانید یا چند قانون و حدیث از فلان کس ارائه کنید. این مطالب را در کتاب راهنمای خود نیاورید. از مخاطبان بپرسید آیا دوست دارند یک نسخه رایگان از آن را داشته باشند؟

به آنها بگویید کارت ویزیت خود را آماده کنند و به کسانی که در راهروها هستند بدهند، دستیاران شما آنها را خواهند گرفت. شرح دهید که یک نسخه از آن شعر یا قانون، یا حدیث را به عنوان هدیه به هر یک از آنها ارسال خواهید کرد. سپس بگویید اگر هنوز کارتتان را در دست دارید و در تاریخ‌های آینده به دنبال یک سخنران میگردید، فقط روی کارتتان یک علامت بزرگ بنویسید.

پنجم یک برگه کوچک برای اینگونه مراسم حاضر داشته باشید و روی آن بنویسید: چه کسی، چه چیزی، کجا، چه وقت، چرا، چگونه؟

هر وقت کسی از شما می‌خواهد برای گروهی سخنرانی کنید، لبخند بزنید و بگویید:  بفرمایید بنشینید با هم صحبت کنیم.  بعد از آنکه همه اطلاعات باقیمانده را به دست آوردید سوال کنید: بودجه شما برای این برنامه چقدر است؟ سپس ساکت شوید. اجازه بدهید به شما پاسخ دهند. آنچه اکنون به شما خواهند گفت، قیمتی که سخنرانی فعلی شما می ارزد. وقتی چنین اتفاقی افتاد، دیگر سخنران بدون دستمزد نیستید. همان روز قرارداد را تنظیم کنید.

مطالب مرتبط

زبان بدن برای جذاب شدن چطوریه؟

https://youtu.be/5FVJPTuxW98به طور یقین می تونم بهتون بگم اگر از محتواها و مطالب این فیلم های آموزشی استفاده کنید به میزان قابل...

  • 29 خرداد 01

خواهشمندیم برای فرستادن دیدگاه، وارد ناحیه کاربری خود شوید.

پر بازدیدترین‌ها

مطالب تصادفی

هنر سخنرانی در یک نگاه

  • تاریخ ثبت: 2 شهریور 98
question