• ثبت نام کنید و کیف پول خود را چهل هزار تومان شارژ کنید

روش انتخاب عناوین جذاب برای سخنرانی

  • بدون دیدگاه

مباحث سخنرانی پیرامون شما بسیار زیادند. در اینجا می خواهیم به ۴ مورد برای به دست آوردن ایده های جدید اشاره کنم.

1-  وقتی مردم می گویند: من نیازمند ….. ،مشکل من این است که …….. ، ای کاش می توانستم ……. به آنها گوش بسپارید و سپس بگویید: در مورد آن با من صحبت کنید.

2- وقتی مردم صحبت می کنند یادداشت بردارید. ممکن است بذر کاشت یک سمینار، یا یک مبحث سخنرانی را در بین صحبت‌هایشان پیدا کنید.

3- وقتی در برنامه‌های خود، جلسات پرسش و پاسخ را هدایت می‌کنید، گوش به زنگ باشید.

4- در همایش هایی که به زمینه کاری شما مربوط می‌شود، شرکت کنید و منتظر ایده هایی که برای مباحث داده می‌شود، باشید. نظر کسانی را که در صندلی‌های کناری شما نشسته‌اند، در مورد برنامه بپرسید و ببینید آنها دوست داشتند برنامه شامل چه موضوعاتی باشد. از آنها بپرسید چه چیز در این همایش بیشترین کمک را به آنها کرده است. شما می توانید با دو نفری که در صندلی‌های کنار شما نشسته‌اند، یک نظرسنجی کوچک ترتیب دهید. مردم اکثر اوقات کتاب‌ها را از روی جلدشان می‌خرند. یا لااقل جلد کتاب تحریک شان می کند که به محتوای کتاب دقیق تر نظر کنند.

به همین ترتیب، سخنرانان اغلب به خاطر عناوین سخنرانی شان مورد غفلت قرار می‌گیرند. یک سخنران که برای مطالب تبلیغاتی اش عنوان طولانی و کمی مبهم داشت، از کارمند شرکتی شنید: ای کاش برای یک لقمه نان حلال می توانستم یک کار شرافتمندانه دست و پا کنم. این حرف به او الهام بخشید تا کلمه چگونه را به اولین عبارت اضافه کند. و عنوان جدیدش را خلق کند: چگونه کارمندان می‌توانند یک کار شرافتمندانه با حقوق حلال دست و پا کنند؟

اکنون برنامه های او در انجمن های شغلی به سرعت به فروش می‌رسد. مطالب و اجرای سخنرانی شما باید آن چیزی را که عنوان شما وعده داده است، ارائه دهد. در غیر این صورت دیگر از شما هرگز دعوت نخواهد شد. با وجود این اگر عنوان شما توجه مشتریان را جلب نکند، این فرصت را نخواهید داشت که نشان دهید چه کاری می توانید انجام دهید.

عناوین سخنرانی های شما نیز مثل تیتر درشت روزنامه‌ها و مجلات هستند. شما نشریه را به خاطر تیتری که نشان دهنده اطلاعات مورد نیاز شماست، یا به آن علاقه دارید، خریداری می کنید. عناوین برجسته توجه مشتری را جلب می کند، چون چیزی را متبلور می کند که برای او جذاب است.

آیا تا به حال عنوانی را از کتاب یا فیلمی دیده‌اید که به دلتان چنگ بزند؟ به کسی که کنار شماست می گویید این همان چیزی است که من می خواهم، باید آن را داشته باشم. عنوان سخنرانی شما باید چنین احساس فوریتی را داشته باشد. کاری کند که مردم یا یک شرکت یا انجمن آن را الان بخواهند.

بهترین روش ایجاد چنین تاثیری، رنگ کردن منافع مشتری در عنوان مبحث است. مهم نیست عنوان شما چه باشد، اما باید به طور واضح و ساده عبارت زیر را برساند:

چگونه ……………. تا بتوانید ………………..

عنوانی که به این ترتیب نوشته می‌شود، مشکلات را خاطر نشان می سازد و اشاره به این دارد که مطالب شما شامل راه حل هایی می شود که مخاطبان نمی توانند آنها را برای خودشان پیدا کنند، یا وقت پیدا کردن آنها را ندارند. این عنوان، عنوان با منفعت نامیده می شود.

عنوان مبحث شما باید جالب باشد و به کسی که دستمزد شما را می پردازد، کمکی ارائه دهد.

در ابتدا عنوان را کامل بنویسید.

سپس همه کلمات اضافه را حذف کنید. تا فقط کلمه های خیلی ضروری باقی بمانند.

از عناوینی که طولانی یا مبهم هستند، استفاده نکنید.

از کلمات ساده و آسان فهم، استفاده کنید تا مردم را تحریک کرده و بخواهند سخنرانی شما را گوش کنند.

عناوینی خلق کنید که تصویر آستینهای بالا زده و آماده کار را مجسم کند نه تصویر یک چیز مشکل و پیچیده.

مخصوصاً عناوین در نظر گرفته شده برای دنیای کسب و کار باید صریح و نمایانگر سطح بالایی از تخصص باشد.

به نام کتاب ها و فیلم ها توجه کنید، ببینید کدام یک از آنها قافیه دارند.

برای ساختن عناوین جالب توجه از کلمه های متضاد استفاده کنید، مانند صعود و سقوط. غصه و نشاط. بالا و پایین.

به یاد آورید که موسیقی و نقاشی دو چیز در خور تأمل و متضاد هستند. بدون تضاد، دنیای موسیقی یک صدای یکنواخت و نقاشی یک نقاشی دیواری با رنگ ثابت خواهد بود.

تضاد به زندگی رنگ می دهد.

عناوینی خلق کنید که در آن تضاد باشد.

سپس مشتریان به کار شما علاقه مند خواهند شد.

 

مطالب مرتبط

خواهشمندیم برای فرستادن دیدگاه، وارد ناحیه کاربری خود شوید.

پر بازدیدترین‌ها

مطالب تصادفی

question