• ثبت نام کنید و کیف پول خود را چهل هزار تومان شارژ کنید

چگونه با سخنرانی به یک فرد ثروتمند تبدیل شویم؟

  • بدون دیدگاه

برخی از افراد سئوال می کنند که آیا می توان با سخنرانی به یک فرد معروف و ثروتمند تبدیل شد.

آقای کارل والندا می گوید: «اصل کار قرار گرفتن روی طناب است، بقیه کارها صرف برگزاری این نمایش می شود.»

سخنران حرفه ای در مورد حرفه ای هیجان انگیز، ظاهر شدن در مقابل تماشاچیان و ارائه اطلاعات مفید، به روشی سرگرم کننده و سود بخش همین احساس را دارد.

اصل کار قرار گرفتن در مقابل تماشاچیان و سخنرانی است. بقیه کارها، صرف تدارک و آماده سازی می شود. شما هم می‌توانید از این پیام نیرومند پیروی کنید.

یک سخنران چه کار می کند؟

می توانید آموزش دهید، الهام ببخشید، و مردم را هدایت کنید تا فعالیت کرده و در زندگی شان تغییرات مهمی را ایجاد کنند. وقتی سخنرانی حرفه ای می شوید به سطحی از موفقیت دست پیدا می کنید که پیش از آن هیچ فکر نمی کردید، در زندگیتان رخ دهد. همچنین می توانید بر اساس مجموعه معلومات روز افزون خود، اقدام به نوشتن کتاب و خلق محصولات مفید دیگری کنید.

مشاوری حرفه‌ای بشوید و بسیاری از لوازم باارزش دیگر را به حرفه سخنرانی خود وارد کنید. سخنرانی خوب مانند پایکوبی در یک جشن است که اذهان مخاطبان را متوجه خود می سازد. شما بسیاری از قدم های سخت این پایکوبی را هماهنگ می سازید. جمع آوری اطلاعات، بازاریابی و یادگیری ارتباط با بیشتر قلب ها و ذهن ها.

از کجا باید شروع کنیم؟

ابتدا تلاش می کنید آهنگی را که برایتان معنی دارد گوش دهید. به زودی بازار کار و توانایی خود را کشف کرده و آنگاه با اعتماد به نفس فعالیت خویش را آغاز می کنید. تعداد زیادی از سخنرانان حرفه ای می گویند، در حالی که در میان تماشاچیان نشسته بودند و یک سخنران بزرگ را تماشا می‌کردند و به حرف هایش گوش می‌دادند، به آنها الهام شده است که این شغل را آغاز کنند. سخنرانان همه را تحت تاثیر قرار می دهند، تشویق می کنند، انگیزه می بخشند و با روح آن ارتباط برقرار می سازند. اگر قلب شما از اشتیاق پر شده است تا مثل کسی که در یک نطق حیرت انگیز دیده‌اید، سخنران بشوید، آن صدای نیرومند را احساس کرده اید. ناگهان قلب تان از اطمینان پر میشود. به خودتان می گویید من هم می‌توانم مانند او سخنرانی کنم. یک روز من هم پشت تریبون خواهم رفت. من می‌توانم با هر قلبی در تالار ارتباط برقرار کنم. همه سخنرانانی که ما می شناسیم چنین داستانی را در مورد شنیدن این صدا حکایت کرده اند. بنابراین در مورد شما چه کسی این کار را کرده است؟ سخنرانی که به شما الهام می بخشد قهرمان حرفه‌ای و منبع الهام بخش همیشگی شما می شود. همیشه همین طور بوده است.

داستان زندگی خود را دست کم نگیرید.

کنت مک فارلند، سخنگوی سابق جنرال موتورز، برای ما داستانی را در مورد مادرش تعریف کرد. وقتی او کوچک بود مادرش پول خود پول خود را برای دو سال جمع کرد تا یک گرامافون و یک صفحه به نام تقاطع طلایی از سخنران مشهور، ویلیام جنینگز برایان تهیه کند. این پسر کوچک بارها و بارها به آن صفحه گرامافون گوش کرد، تا بالاخره یک روز خود سخنران ویلیام جنینگز برایان به شهرشان آمد. کنت تا آخرین نفس دوید و خودش را به راه آهن رساند تا بزرگترین انسان را حضوراً ملاقات کند.برایان که به مردم نزدیک شده بود، شانه این پسر کوچک را فشرد و پرسید وقتی بزرگ شدی میخواهی چه کاره شوی؟ کنت جوان با خاطر جمعی در مورد آینده‌اش پاسخ داد، می خواهم یک سخنران شوم مثل شما.

احساس افتخاری که هر سخنران درک می کند

بعد از هر سخنرانی عالی می بینید که شماری از تماشاچیان دور سخنران جمع می شوند. مردم با چشم های گریان به سوی سخنرانی می‌روند تا بگویند شما زندگی مرا تغییر داده‌اید یا بعد از آخرین باری که به پیام های شما گوش دادم، زندگی ام دگرگون شد. کدام یک از آنها که پس از یک سخنرانی به شما خیره شده است، یکی از آنهاست؟ کدام یک آمادگی شنیدن دارد؟ چه کسی آنقدر الهام گرفته است که یک روز او هم مهارت و کلماتش را به کار برد و زندگی ها را دگرگون سازد؟

زمانی که شما در سمت تماشا می نشینید و به یک سخنران اصلی گوش می‌دهید، یا در یک سمینار روان و جریان یافته که توسط یک شخص حرفه ای اجرا می شود، شرکت می کنید، شغل سخنرانی به نظرتان آسان جلوه می کند. همچنان که بعضی کارهای یک بند باز سیرک آسان به نظر می‌رسد.

با این وجود، هنرمند بندباز ماه های زیادی دور از انظار عمومی مشغول تمرین و تکمیل پرواز جسورانه بر فراز یک تور ایمنی می شود. سخنرانان حرفه ای نیز باید مهارت های سخنرانی خود را تکمیل کنند تا بتوانند به موفقیت دست یابند. آنان دائماً به همین روش کار می کنند تا سخنرانی های خود را بهبود بخشند. آنان سخنرانی مثل یک سخنران حرفه ای و بسیار موفق را استخدام می کنند تا بتواند مهارت هایشان را به طور مستمر افزایش دهند. آنان هرگز یادگیری و خلق برنامه های جدید را متوقف نمی سازند.

مطالب مرتبط

ارتباط موثر – قسمت نهم

https://youtu.be/bFkrIOOgL2Yهمه ما در زندگی ارتباطات گوناگون و مختلفی داریم. در مدرسه، خانواده، جمع های خانوادگی و غیره اگر در...

  • 29 خرداد 01

خواهشمندیم برای فرستادن دیدگاه، وارد ناحیه کاربری خود شوید.

question