• ثبت نام کنید و کیف پول خود را چهل هزار تومان شارژ کنید

9 مهارتی که یک سخنران باید داشته باشد

  • بدون دیدگاه

اگر شما دوست دارید به خاطر شغل سخنرانی حقوق دریافت کنید، باید مهارت های زیر را تکمیل کنید.

 اول- نسبت به یک موضوع متخصص و مشتاق باشید.

موضوعات کاری مختلفی را که از آن آگاهی دارید فهرست کنید و با شور و حرارت به آن نزدیک شوید. باید در این موضوع انتخابی به طور مداوم کار کنید و دانش خود را گسترش دهید، تا بتوانید در آن تا بیاورید. مردم می‌خواهند برای گوش دادن به متخصصان پول بدهند. اشتیاق، شما را برای متخصص شدن هدایت می کند و به شما در روی صحنه شور حرارت می بخشد، تا تاثیر گذار باشید. سخنران زیرک نمی گوید، من میتوانم در صد موضوع مختلف صحبت کنم.

دوم- دلسوز مخاطب باشید.

کسانی را که برایشان سخنرانی می‌کنید، دوست داشته باشید. تحقیق در این زمینه می‌تواند وضعیت روحی مخاطبان را به شما نشان دهد. قبل از اجرا با چند تن از مخاطبان صحبت کنید. در این صورت شما یک گفتگو را برگزار خواهید کرد نه یک سخنرانی یک طرفه را.

شنوندگان تا زمانی که ندانند شما چقدر به آنها اهمیت می دهید، اهمیت نمی دهند که شما چقدر می دانید.

 سوم- بتوانید بازار خاص خود را پیدا کنید.

از خود بپرسید از میان موضوعاتی که نسبت به آنها اشتیاق دارم، مردم برای فراگیری کدام یک پول بیشتری می پردازند. بازار ویژه و مناسب آن را پیدا کنید.

شوندگان معتقدند یک آدم همه کاره به هیچ وجه متخصص نیست. آنها متخصصانی را می خواهند که در مورد مسائل خاص، راه حل های عملی ارائه دهند.

 چهارم- بتوانید موضوع مورد علاقه خود را به گونه ای که مناسب مخاطبان خاصی در بازار باشد، سفارشی کنید.

با دقت مسائل این گروه از مخاطبان خاص را مورد پژوهش قرار دهید. پیش از اجرا، شخصاً با شرکت کنندگان قبلی و فعلی مصاحبه کنید.  حتی کسی که در یک موضوع و بازار خاص تخصص دارد، می‌تواند از شناخت و درک افرادی که در مقابل او هستند استفاده کند. سفارشی کردن می‌تواند موجب دستمزد اضافه گردیده و سودمند باشد.

 پنجم- خالق ابزار بازاریابی باشید.

پوشه های سخنرانی شامل تک برگ ها، نوارهای نمونه کار (صوتی یا تصویری)، کارت های ویزیت و سربرگ ها را به سلیقه خودتان درست کنید.

یک فرد حرفه‌ای باید این ابزار را داشته باشد. بدون این ها تقریباً محال است با شما قرار سخنرانی گذاشته شود.

 ششم- فروشنده باشید.

باید یاد چگونه باید یاد بگیرید که خود و محصولاتتان را به مشتریان و مراکز سخنرانان عرضه کنید.

اگر چیزی عرضه  نشود، درآمدی در کار نخواهد بود.

 هفتم- خدمات رسان باشید.

سعی کنید هر چیزی که ارائه می دهید، خواسته ها، نیازها و مشکلات مخاطبتان را برطرف سازد. کاری کنید که آنها به سهولت بتوانند از شما دعوت و استفاده کنند.

بازار بسیار رقابتی است. هزاران حرفه ای با استعداد وجود دارند و کار می‌کنند تا مشتریان شما را جذب کنند. پیروز واقعی کسی است که خدمات را آسان و لذت بخش ارائه دهد.

 هشتم- یک پیشه ور باشید.

تمام تقاضاها را بسیار سریع، جدی، علاقه‌مند، دوستانه و ثابت‌قدم پیگیری کنید.

بگذارید حرفه‌ای بودن، هر چیزی را که با شما در ارتباط است ارائه کند. سربرگها، کسانی که تلفن های شما را پاسخ می دهند و…

اگر مشتری نتواند به موقع به سخنران، دسترسی پیدا کند، دلسرد می شود. زمان از بیشترین اهمیت برخوردار است  .

نهم – سخنرانی بزرگ باشید.

تمرین تمرین تمرین. دائماً سعی کنید، روش ارائه گفتارشان را بهبود بخشید و مطالب و معلومات خود را گسترش دهید. به شیوه‌ای بی غل و غش و فصیح سخنرانی کنید. طوری صحبت کنید که انگار تماشاچی شما یک نفر است. صدای خود را در حال سخنرانی ضبط کنید و با دقت گوش دهید. همیشه با صدای بلند تمرین کنید. فصاحت امر پر عظمتی است. هیچ چیز به اندازه آن در جهان حکمرانی نمی‌کند. فصاحت کودک دانش است.

ممکن است شما با استعداد ترین سخنران دنیا باشید. اما اگر برنامه شما فروش نداشته باشد، یک سخنران حقوق بگیر نخواهید شد. اگر خدمات زیادی ارائه ندهید، از شما برای بار دوم دعوت نخواهد شد. کار جمع‌آوری و آزمایش اطلاعات جدید، آموزش، پیشرفت، تمرین و بازاریابی هرگز متوقف نمی شود.

مطالب مرتبط

خواهشمندیم برای فرستادن دیدگاه، وارد ناحیه کاربری خود شوید.

پر بازدیدترین‌ها

مطالب تصادفی

ریشه های اهمال کاری

  • تاریخ ثبت: 29 خرداد 01
question